خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / دسته‌بندی نشده / 8 مزیت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

8 مزیت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مزیت های کسب و کار اینترنتی را قطعا نمی توان با یک مقاله توصیف کرد، اما اگر کسب و کار شما سنتی است (مغازه داری ، و…) قطعا می بایست به دلیل زیر که بیان کرده ایم در سریع ترین زمان ممکن از روش ها و فنون بازاریابی اینترنتی برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید.

امروزه اگر شما قصد افزایش فروش و تصرف بیشتر از سهم خود در بازار هدف تان را دارید قطعا راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک بخش جدا ناپذیر از این پروسه است، چه بخواهید، چه نخواهید هر روز به تعداد مخاطبان کسب و کار اینترنتی بازار هدف شما افزوده می شود. قطعا شما هستید که تعیین می کنید روی این موج حرکت کنید یا در آن غرق شوید.

از شعار بگذریم.

مزیت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
واقعا شروع کسب و کار اینترنتی موفق چه مزیت هایی می تواند داشته باشد؟
۱- راحتی در اطلاع رسانی به مشتریان راجب محصولات جدید

تصور کنید شغل شما فروش لوازم ورزشی است، شما یک اسکیت ۱۰ مشتریانی دارید که طرفدار یک نوع اسکیت هستند، در نهایت زمانی که شما کالای مربوطه را خریداری کرده اید باید به یک نحوی به مشتری ها مشتاق و وفادار خود اعلام کنید که در حال حاضر موجودی کالای مورد نظر در انبار شما وچود دارد.
قطعا اگر شما از آن ها اطلاعات تماس نداشته باشید، یا حتی اگر آن ها وارد مغازه تان شوند و محصول تان را در اثر حواس پرتی نبینند قطعا شما فروشی نخواهید داشت.
حال مثال مربوطه را در زمانی تصور کنید که کسب و کار اینترنتی شما دارای بازدید کنندگانی است که روزانه به صورت مداوم به سایت شما سر می زنند و کالای شما از طریق یک ایمیل مارکتینگ، و یا روش های دیگر اطلاع رسانی و یا بازاریابی اینترنتی دیگر به سرعت به تعداد بالا به فروش خواهد رسید.
۲- امکان ارتباط با مشتریان و تعامل راحت تر

تصور کنید به مناسبت روز پدر قصد دارید از چند مشتری وفادار خود تقدیر به عمل بیاورید، بعید می دانم در روش های کسب و کار سنتی راه حل مناسب یا حد اقل کم هزینه ای برای این کار وجود داشته باشد.
اما در کسب و کار اینترنتی وضعیت اینطور نخواهد بود. و حتی اگر شما یک پیام ساده در تلگرام به مشتری تان ارسال کنید قطعا به فرد مورد نظر احساس مهم بودن و با اهمیت بودن را منتقل کرده اید. در نتیجه تعهد و وفادار فرد نسبت به مجموعه شما به صورت چشم گیری افزایش خواهد یافت.
۳- سریع تر شدن پروسه فروش

به صورت معمولی فروش یک پروسه ای است که در آن فرد وقت می گذارد، از فروشگاه شما دیدن می کند و پس از مشاهده و انتخاب محصول، آن را خریداری می کند. و خود این مستلزم حضور فیزیکی فرد و وقت گذاشتن برای این کار است.
اما در کسب و کار اینترنتی، مشتری ممکن است در ساعت ۱۲ شب وارد سایت شما شود، سفارش خود را ثبت کند و بدون دخالت شما وجه خرید به حساب شما واریز شود در حالیکه شما در خواب ناز هستید میلیون ها تومان تراکنش مالی خواهید داشت.
حتما مطالعه کنید : کلید راه اندازی کسب و کار اینترنتی در سال 97 + شروع از صفر
۴- کاهش چشم گیر روش های سنتی بازاریابی

دیگر نیاز به روش های سنتی کسب و کار مثل بنر زدن، تراکت پخش کن، ویزیتور، و… ندارید، چون پتانسیل این کار به قدری زیاد است که تمام توقعات شما از لحاظ مالی را تامین کند.
۵- امکان رقابت در یک عرصه با شرکت های دیگر

رقبای شما در موضوع کسب و کار اینترنتی فعالیت دارند. قطعا حضور شما در این عرصه باعث خواهد شد نه تنها به آن ها اجازه ندهید سهم بازار تان را اشغال کنند بلکه زمینه برای انجام یک رقابت سالم فراهم خواهد شد.
۶- فراهم شدن امکان پشتیبانی مشتریان

فرض کنید به یک دلیل نا خواسته جنس فروخته شده توسط شما دارای یک ایراد است و شما به واسطه گارانتی دار بودن آن کالا مجبور به تعویض یا ارائه هر نوع پشتیبانی یا راهنمایی در این زمینه به مشتری هستید. قطعا انجام این وظیفه در ساعات غیر کاری خود باعث جلب اعتماد بیش از پیش مشتریان نسبت به شما خواهد شد.
۷- همیشه در دسترس هستید

همیشه می توانید به بازدید کنندگان خود مشاوره دهید، همیشه در دسترس هستید، و مشتری راجب محصولات تان هر سوالی داشته باشد می پرسد. آیا واقعا به نظر شما این موضوع باعث یک سیر صعودی با شیب زیاد در نمودار فروش شما نخواهد شد؟ قطعا پاسخ مثبت است.
۸- از بین رفتن مرز های جغرافیایی

اگر شما یک مغازه دارید در حالت عادی اکثر مخاطبان شما در آن منطقه جغرافیایی حضور دارند که فعالیت می کنید؛ اما در کسب و کار اینترنتی تمام مرز های جغرافیایی برداشته می شود و به راحتی ممکن نه تنها قادر خواهید بود در سطح کشور کار کنید بلکه فعالیت های بین المللی برای شما در آینده دور انتظار نخواهد بود.

درباره ی radina kados

مطلب پیشنهادی

5 دلیلی که کسب و کارها کم می آورند !

دلیلی که کسب و کارها کم می آورند ! 5 دلیلی که کسب و کارها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *